مجله کفچک

تزیین دستمال سفره برای قاشق و چنگال

چگونه دستمال سفره را برای قاشق و چنگال تزیین کنیم

یکی از ارکان اصلی هر مراسم و مهمانی، تزیینات و آماده سازی میز و فضای پذیرایی است تا بتوانیم کاری کنیم که مهمانانمان از حضورشان در کنار ما لذت بیشتری ببرند. تزیین دستمال سفره برای قاشق چنگال نه تنها به زیبایی میز و سفره شما می‌افزاید و لذت صرف غذا را برای عزیزان شما لذت‌بخش‌تر و دلپذیرتر می‌کند، بلکه باعث می‌شود تا سرویس قاشق چنگال شما نیز بیشتر جلوه‌گر شده و زیبایی و ظرافت خود را بیشتر نشان بدهند. کاری بسیار ساده که در کمترین زمان انجام می‌شود، اما بسیار مؤثر!

در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا تعدادی از زیباترین انواع تزیین دستمال سفره برای قاشق چنگال را به شما معرفی کرده و هریک را به شما آموزش دهیم.

 

تأثیر تزیین دستمال سفره برای قاشق چنگال بر میز غذاخوری

همان‌طور که به مختصر گفته شد، ایده‌ها و روش‌ها تزیین دستمال برای قاشق و چنگال نه تنها زیبایی میز غذاخوری شما را افزایش می‌دهد، بلکه راهی خلاقانه برای پذیرایی از مهمانان خود و نشان دادن ذوق، سلیقه و علاقه‌ای است که به مهمانان و عزیزان خود دارید؛ زیرا هرچه بیشتر حس کنند که زمان گذاشته‌اید تا همه چیز به بهترین شکل خود برنامه‌ریزی شود، حس علاقه بیشتری از سوی شما دریافت خواهند کرد. حال بسته به اشخاصی که دعوت کرده‌اید و فضایی که قصد دارید در مهمانی خود حاکم کنید، می‌توانید با روش‌های مختلفی دستمال‌ها را تزیین کنید. روش‌های کلاسیک و ساده بیشتر برای مراسم رسمی‌تر و روش‌های خلاقانه و بامزه برای مهمانی‌های خودمانی‌تر استفاده می‌شوند که در ادامه به برخی از محبوب‌ترین روش‌ها اشاره کرده‌ و آن‌ها را آموزش داده‌ایم.

پاپیون: این یک روش ساده و شیک برای تزیین دستمال سفره بسیار پرطرف‌دار و البته ساده است؛ بدین صورت که دستمال را به صورت مربع تا می‌زنید، سپس آن را از وسط به صورت مورب تا کنید تا به شکل یک مثلث در بیاید. در انتها دو سر مثلث را به هم بپیچید تا پاپیون تشکیل شود. این مدل را می‌توانید روی قاشق چنگال خود بگذارید، انگار که از ته دل می‌خواهید تا وعده غذایی را که با علاقه پخته‌اید به مهمان خود پیشکش کنید.

جیب: دستمال را به صورت مستطیل تا بزنید، سپس حدود یک سوم از لبه بالایی را به سمت پایین تا بزنید. قاشق و چنگال را در جیب قرار دهید. این امر باعث می‌شود تا مهمانان شما حین درآوردن قاشق و چنگال از دستمال سفره، بیشتر به ظرافت و چیدمان میز شما پی برده و به تبع بیشتر متوجه زیبایی آن بشوند.

گل: دستمال را به صورت مربع تا بزنید، به صورتی که چهار ضلع آن به مرکز تا زده شوند. سپس آن را برگردانید و همین امر را این دفعه به پشت انجام دهید و سپس، لبه‌های آن را به سمت بالا تا بزنید تا گلبرگ‌ها را تشکیل دهید. قاشق و چنگال را در مرکز گل قرار دهید. روشی بسیار آسان که حس ملایمت و زیبایی و در عین حال سادگی را به میز انتقال می‌دهد.

روش‌های خلاقانه دیگری نیز وجود دارند که بیشتر برای مراسم‌ها و مهمانی‌های خودمانی کاربرد دارند. مثلاً زمانی که دوستان خود را به صرف وعده غذایی یا عصرانه دعوت می‌کنید یا هنگامی‌که خانواده برای دید و بازدید یا مراسم خاصی به خانه شما می‌آیند. از موارد تزیین دستمال سفره برای قاشق چنگال می‌توانیم به مثال‌های زیر اشاره کنیم:

کیسه پول: دستمال را به صورت مستطیل تا بزنید (یک لبه روی لبه دیگر تا زده شود)، سپس گوشه‌ها را به سمت مرکز تا بزنید تا شکل یک کیسه کوچک ایجاد شود. قاشق و چنگال را داخل کیسه قرار دهید.

قایق: دستمال را به صورت مستطیل تا بزنید و دوباره دو عرض مستطیل را روی هم تا بزنید. چهار پر در زیر دستمال سفره به وجود می‌آید؛ یکی از این هار پر را به یک سمت و روبه بالا، و سه پر دیگر را به همین شکل اما در جهت مخالف روبه‌بالا تا بزنید. در انتها دو لبه کناری ایجاد شده را مانند باز کردن پاکت چیپس باز کنید. شکل ایجاد شده قایقی است که مهمانان شما را به سفر غذایی خواهد برد. می‌توانید قاشق و چنگال خود را داخل قایق قرار داده و یا آن را کنار لیوان نزدیک بشقاب بگذارید.

حیوانات: از تا زدن دستمال برای ایجاد اشکال مختلف حیوانات مانند خرگوش، پرنده یا گل استفاده کنید. یکی از ساده‌ترین حیوانات برای دست کردن روباه است؛ بدین شکل که دستمال را به شکل مثل تا زده و قسمتی کمی از یکی از لبه‌ها را روی بدنه تا بزنید. سپس دهانه آن را باز کنید؛ شکل ایجاد شده مانند دو گوش روباه است. برای تشکیل دادن دم آن، لبه انتهایی مثلث را روبه‌بالا تا بزنید. روباه ناز شما آماده‌ است.

تزیینات قاشق چنگال و بشقاب با دستمال سفره

ساده‌ترین روش‌ها برای تزیین دستمال سفره برای قاشق و چنگال

فواره: دستمال را به شکل مثلث تا بزنید، سپس نوک مثلث ایجاد شده را به اندازه کی بند انگشت رو بنده تا بزنید. سپس همین کار را اما به پشت انجام دهید؛ به تا زدن ادامه دهید و این کار را تکرار کنید تا بالاخره به انتهای مثلث برسید. سپس دو ضلع دیگر مثلث را به هم بچسبانید و قاشق چنگال را روی آن بگذارید تا به شکل استاده قرار بگیرد. برای این کار می‌توانید دستمال سفرا را درون لیوان هم بگذارید.

پاکت: ساده‌ترین روشی که می‌توانید به کار ببرید همین روش است؛ به صورتی که دستمال را به شکل مثل تا بزنید تا نوک مثلث رو به شما باشد. دو لبه کناری مثلث را به وسط تا بزنید تا شکلی لوزی مانند ایجاد شود (که البته بسته به اندازه و شکل دستمال شما می‌تواند مربع یا متوازی‌الاضلاع شود). در انتها دستمال را برگردانده و قاشق چنگال را درون آن بگذارید.

لیلیوم: چهار رأس مربع را به مرکز تا بزنید؛ سپس ضلع‌های آن را دانه به دانه از وسط تا بزنید تا خط تا روی آن ایجاد شود. سپس انگشتان  خود را درون تا های روی ضلع گذاشته و همه را به داخل فشار دهید. در انتها  آن را به شکل ایستاده روی بشقاب، کنار قاشق و چنگال قرار دهید، به‌طوری که رأس‌ها روبه‌بالا قرار بگیرند.

 

چگونه خلاقیت بیشتری برای تزیین دستمال سفره برای قاشق و چنگال به کار ببریم؟

نکاتی برای افزایش ظرافت و زیبایی وجود دارند که می‌توانند ارزش کار شما را بیشتر کنند و جلوه‌ای شکیل‌تر و لذت‌بخش‌تر به میز یا سفره شما بدهند. برای این منظور می‌توانید از دستمال‌هایی با رنگ‌ها و طرح‌های مختلف برای تناسب با دکوراسیون میز غذاخوری خود استفاده کنید؛ به‌طوری که این تناسب با طرح و رنگ قاشق چنگال شما سازگار باشند. برای افزودن ظرافت و زیبایی بیشتر، می‌توانید از دستمال‌های نخی یا ابریشمی استفاده کنید که ظاهری لوکس و شیک را به فضای مهمانی هدیه می‌دهند. یکی دیگر از روش‌های جانبی و خلاقانه برای تزیین میز یا سفره پذیرایی خود، استفاده از روبان، نخ یا گل است که در جهت تزیین دستمال سفره برای قاشق چنگال، نقش بسیاری خواهند داشت. در برخی از مجالس و مراسم می‌توانید خلاقیت و ابتکار بیشتری به کار ببرید؛ به طور مثال اگر دوستان فرزند خود را برای تمرین کردن درس‌های خود، بازی یا تولد او به خانه دعوت کرده‌اید، می‌توانید برای صندلی هر یک از دوستان فرزند خود، دستمال سفره را به شکل حیوان مورد علاقه او تا بزنید و در کنار قاشق و چنگال بگذارید. روشی بسیار ساده و البته مؤثر که نه‌تنها لذت صرف غذا را برای همگان بسیار بیشتر خواهد کرد، بلکه تا سال‌ها در یاد فرزند شما و دوستانش خواهد ماند.

 

کفچک، فروشگاه بزرگ اینترنتی سرویس قاشق و چنگال

تزیین دستمال سفره برای قاشق و چنگال بسیار می‌تواند به زحماتی که کشیدید و مهمانی‌‌ای که برگزار کرده‌اید بیفزاید. هرچند ناگفته نماند که زیبایی و کیفیت ظروف و قاشق چنگال شما نیز اصلی‌ترین دلیل زیبایی در تزیینات خواهد بود و دستمال سفره، طرح سفره‌ای که استفاده می‌کنید و مواردی از این دست صرفاً به‌عنوان گزینه‌ای در دسترس هستند تا زیبایی را هرچه بیشتر کنند. شما می‌توانید با مراجعه به فروشگاه کفچک، از جدیدترین مدل‌های سرویس‌های قاشق چنگال فله و عمده دیدن فرمایید و مدل و طرح باب میل و مورد علاقه خود را به سادگی، در سریع‌ترین زمان سفارش داده و درب منزل تحویل بگیرید.

نظرات و تجربیات ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید. همچنین مطالب را برای عزیزان خود ارسال نمایید تا برای آن‌ها نیز مفید واقع شود.

6 دیدگاه در “تزیین دستمال سفره برای قاشق و چنگال

 1. سید گفت:

  چه مدل تزیین قاشق چنگال برای مهمانی مناسب است؟

  1. کفچک گفت:

   سلام سید عزیز
   عموماً سبک ساده و کلاسیک به عنوان تزیین قاشق چنگال برای مهمانی، محبوب‌تر است.

 2. nikta گفت:

  تزیین دستمال سفره به شکل پاپیون چگونه است؟

  1. کفچک گفت:

   سلام نیکتای عزیز
   این مدل بسیار ساده است؛ بدین شکل که دستمال را به شکل بادبزنی یا همان آکاردئونی تا بزنید و بندی دور آن ببندید یا قاشق چنگال را روی آن بگذارید.

 3. iliya گفت:

  چه روشی برای تزیین دستمال سفره ساده و شیک خوبه؟

  1. کفچک گفت:

   سلام ایلیای عزیز
   روش‌ها و مدل‌های ساده و بسیاری وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را در همین مقاله بیابید و بنا به سلیقه خود، به سادگی قاشق چنگال خود را با دستمال سفره تزیین نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *