مجله کفچک

سرویس قاشق چنگال شامل چه چیزهایی است؟

تصویری از سرویس قاشق چنگال که شامل قاشق چنگال غذاخوری و قاشق مربا خوری و کارد کره

سرویس قاشق چنگال عضو جدایی‌ناپذیر هر آشپزخانه‌ای است؛ وقتی که در تکاپوی تهیه یک شام دلپذیر برای مهمانان عزیزتان هستید یا حتی وقتی که می‌خواهید از آن‌ها پذیرایی کنید، یک سرویس قاشق چنگال خوب می‌تواند به سادگی تفاوت چشمگیری در نحوه پذیرایی شما ایجاد کرده و بیش از پیش سلیقه خاص شما را به رخ بکشد.

اگر سرویس قاشق چنگالی که خریداری می‌کنید به‌صورت مجموعه کامل باشد شما را به‌عنوان یک میزبان خوب معرفی می‌کند که برای تجربه غذاخوری مهمانانتان ارزش قائلید زیرا شما آماده سرو هر نوع غذا و خوراکی به‌صورت حرفه‌ای هستید.

بااین‌حال اکثر مردم نمی‌دانند در مورد سرویس‌های قاشق چنگال باید به دنبال چه چیزهایی باشند، وقتی برای خرید سرویس قاشق چنگال آماده می‌شوید بهتر است از خود بپرسید که باید به دنبال چه چیزی باشم؟! یا دقیقاً به چه چیزی نیاز دارم؟!

ما در وبلاگ کفچک شما را به‌صورت کامل راهنمایی کردیم تا بتوانید با مطالعه این مقاله پاسخ درستی به سؤالات خود بدهید. بعد از خواندن این مقاله شما متوجه خواهید شد که سرویس قاشق چنگال شامل چه چیزهایی است و با تهیه یک سرویس خوب به یک میزبان حرفه‌ای تر تبدیل شوید.

 

تصویر از نمای نزدیک سرویس قاشق چنگال داخل بشقاب

سرویس قاشق چنگال شامل چیست؟

محتویات داخل سرویس قاشق چنگال دارای انواع مختلفی از قاشق‌ها و چنگال‌ها برای سرو یا خوردن غذا است که هرکدام اسم و ویژگی‌های بخصوص خود را دارد. کاربرد اجزای سرویس قاشق چنگال نیز با یکدیگر متفاوت است و هریک برای صرف مواد غذایی یا وعده خاصی هستند. در ادامه با انواع مدل و کاربرد سرویس قاشق چنگال آشنا خواهید شد که شامل:

انواع مدل‌های قاشق

 • قاشق غذاخوری (قاشق سفره): دارای دهنه گرد دراز است که برای خوردن غذاهای اصلی - برنج و خورشت - استفاده می‌شود؛ آن را همیشه با یک چنگال به همان طول جفت می‌کنند.
 • قاشق سوپ‌خوری: طول آن بزرگ‌تر از یک قاشق غذاخوری است؛ همچنین یک دهنه گرد بزرگ‌تر از قاشق غذاخوری دارد.
 • قاشق‌های چای و قهوه: این قاشق‌ها از نظر طول و اندازه دهنه، کوچک‌تر از قاشق مرباخوری هستند؛ این قاشق‌ها برای هم زدن چای یا قهوه استفاده می‌شوند.
 • قاشق بستنی‌خوری: قاشق کوچکی با لبه‌صاف است که می‌تواند به بریدن مقدار مناسب بستنی کمک کند. بسته به مقدار بستنی سرو شده و اندازه کاسه می‌تواند در اندازه‌های کوچک، متوسط و بزرگ باشد.
 • قاشق شربت‌خوری: قاشق نوشیدنی با دسته‌بلند تا برای هم‌زدن به ته لیوان‌های بلند برسد.
 • قاشق مرباخوری: قاشقی با اندازه‌ای حدوداً دوبرابر بزرگ‌تر از قاشق چایی خوری برای سرو مربا و دسر.
 • قاشق خورشت خوری: قاشقی بسار شبیه به قاشق غذاخوری معمول، با این تفاوت که دسته‌ای بلندتر و دهانه‌ای بزرگتر دارد. به این علت که بتوان با آن انواع خورشت را از ظرف خورشت خوری به بشقاب منتقل کنید.

 

عکس از نمای نزدیک سرویس قاشق چنگال

 

انواع مدل‌های چنگال

 • چنگال غذاخوری: چنگال‌های غذاخوری با چهار یا سه دندانه، همراه همیشگی قاشق‌های غذاخوری هستند؛ البته که به طور مستقل نیز استفاده می‌شوند.
 • چنگال میوه‌خوری: چنگال‌های میوه‌خوری دارای انواع مختلفی بوده که نسبت به چنگال‌های غذاخوری کوچک‌تر و دارای مدل‌های چهار، سه و دو دندانه هستند.
 • چنگال ماکارونی: از این نوع چنگال برای خوردن ماکارونی و اسپاگتی استفاده می‌شود و این قابلیت را دارد که بتوانید ماکارونی (اسپاگتی) را دور دنده‌های آن بپیچید.
 • چنگال زیتون: همان طور که از اسم آن پیدا است، این نوع چنگال برای صرف زیتون استفاده می‌شود. از آن می‌توان برای موارد دیگه‌ای مانن برخی ترشی‌ها استفاده کرد.

 

انواع مدل‌های کارد

 • کارد میوه‌خوری: یک ابزار دسته‌دار فلزی با تیزی قابل‌قبول برای پوست کندن میوه‌ها
 • کارد مرغ: این محصول دارای تیغه اره مانند جهت برش و جداکردن گوشت بدن مرغ سرو شده، استیک و پیتزا استفاده می‌شود.
 • کارد کره: طراحی این کارد به‌گونه‌ای است که بتوانید به‌راحتی تکه‌های کره و یا پنیر را از داخل ظرف بردارید. کارد کره نیازی به تیز بودن ندارد.
 • کارد بره: مدل کارد بره به شکلی است که بتواند با بدنه تیغه‌ای و بلندی که دارد، به‌راحتی گوشت را برش داده و لذت صرف غذا را دوچاندان کند.

 

انواع مدل‌های کفگیر

 • کفگیر بزرگ: این نوع کفگیر، رایج‌ترین و آشناترین مدل از کفگیر است. در واقع همان کفگیری که برای کشیدن برنج استفاده می‌کنید.
 • کفگیر سرو کیک: این مدل از انواع اقلام سرویس قاشق چنگال برای برداشتن برش‌های کیک استفاده می‌شود. کفگیری که طعم و لذت صرف کیک در عصرهای بهاری و تابستانی دوچندان می‌کند!
 • کفگیر کوچک: می‌‎توان گفت تنها تفاوتی که با کفگیر بزرگ دارد، تنها در اندازه است که می‌توان برای مهمانی‌های کوچک‌تر و خودمانی‌تر از آن استفاده کرد.

 

تصویر سرویس قاشق چنگال

انواع مدل‌های ملاقه

ملاقه بزرگ: از این نوع ملاقه برای هم زدن غذاهایی مانند آش، سوپ و.. در دیگ‌های بزرگ و ریختن همین غذاها به داخل بشقاب یا ظرف‌های دیگر استفاده می‌شود. دسته بلند و دهانه گود و بزرگ آن باعث می‌شود تا حجم بیشتری از محتویات را هم زده یا جابه‌جا کند.

ملاقه کوچک: تنها تفاوتی که این مقاله با ملاقه بزرگ دارد، فقط در اندازه دسته و دهانه آن است و برای مقادیر کمتری از غذا و ظرف‌های کوچک‌تر استفاده می‌شود.

ملاقه سوپ‌: معمولاً طراحی دسته این نوع از ملاقه به نسبت باریک‌تر بوده و دهانه‌ای مقعر و کوچکتر دارد تا بتوان با آن سوپ کشید.

ملاقه سس: طراحی مدل این نوع ملاقه با دیگر ملاقه‌ها بسیار متفاوت است؛ بدین شکل که دسته‌ای کوتاه‌تر داشته و لبه دهانه لوزی شکل آن، به حالت خمیده است که بتوان سس را از لبه به روی سالاد یا غذا ریخت.

 

تعداد افراد، تعیین‌کننده اندازه سرویس قاشق چنگال

اندازه مجموعه سرویس قاشق چنگال را تعداد افراد تعیین می‌کند که این موضوع می‌تواند در فروشگاه‌های مختلف و برندهای موجود در بازار متفاوت باشد.

کفچک، بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی خرید قاشق و چنگال است؛ ما در کفچک باتوجه‌به تعداد نفرات، بهترین و کامل‌ترین سرویس قاشق چنگال را تدارک دیده‌ایم؛ ولی باید بگوییم که اقلام موجود در سرویس قاشق چنگال از یک قانون تبعیت نمی‌کند و در هر فروشگاه و هر برند این اقلام می‌تواند تغییر کند.

ما در این مقاله ست‌های 12، 18، 24 و 30 پارچه خود را مورد بررسی قرار دادیم تا شما با مشاهده این جدول‌ها متوجه شوید که سرویس قاشق چنگال انتخابی شما شامل چه چیزهایی است. همچنین شما می‌توانید با مراجعه به مقاله راهنمای خرید سرویس قاشق چنگال اطلاعات خوبی برای خرید محصولی با کیفیت دریافت کنید.

سرویس قاشق چنگال 12 نفره

سرویس 12 نفره، سرویسی اقتصادی و به‌صرفه که حدود 70 پارچه بوده و شامل:

 سرویس قاشق چنگال 12 نفره 
۱۲ عدد قاشق غذاخوری۶ عدد قاشق شربت خوری۱ عدد چنگال مرغ (ماکارانی)
۱۲ عدد چنگال غذاخوری۶ عدد قاشق بستنی خوری۱ عدد کفگیر کیک
۶ عدد کارد میوه خوری۲ عدد کفگیر۲ عدد قاشق خورشت خوری
۶ عدد چنگال میوه خوری۱ عدد ملاقه بزرگ۲ عدد قاشق عسل خوری
۶ عدد قاشق مرباخوری۱ عدد ملاقه روغن ریز۱ عدد انبر سالاد
۶ عدد قاشق چای خوری۱ عدد کارد مرغ۱ عدد انبر یخ

سرویس قاشق چنگال 18 نفره

اگر شما قصد تهیه سرویس قاشق چنگال برای 18 نفر را دارید یک سرویس حدود 120 پارچه برای شما مناسب است؛ اما سرویس قاشق چنگال 18 نفره شامل چیست؟

شامل:

                                                               سرویس قاشق و چنگال ۱۸ نفره  
۱۸ عدد قاشق غذاخوری۶ عدد قاشق بستنی خوری۱ عدد چنگال مرغ (ماکارانی)
۱۸ عدد چنگال غذاخوری۳ عدد کفگیر۱ عدد کفگیر کیک
۱۲ عدد کارد میوه خوری۲ عدد ملاقه بزرگ۲ عدد قاشق خورشت خوری
۱۲ عدد چنگال میوه خوری۱ عدد ملاقه کوچک۲ عدد قاشق عسل خوری
۱۲ عدد قاشق مرباخوری۱ عدد ملاقه روغن ریز۱ عدد انبر سالاد
۱۲ عدد قاشق چای خوری۱ عدد کارد مرغ۱ عدد انبر یخ
۱۲ عدد قاشق شربت خوری  

سرویس قاشق چنگال 24 نفره

اگر شما تصمیم گرفتید که یک سرویس قاشق چنگال برای 24 نفر را بخرید؛ یک سرویس تقریبا 130 پارچه برای شما مناسب است که شامل:

 سرویس قاشق و چنگال ۲۴ نفره   
۲۴ عدد قاشق غذاخوری۶ عدد قاشق بستنی خوری۱ عدد چنگال مرغ (ماکارانی)
۲۴ عدد چنگال غذاخوری۴ عدد کفگیر۱ عدد کفگیر کیک
۱۲ عدد کارد میوه خوری۲ عدد ملاقه بزرگ۲ عدد قاشق خورشت خوری
۱۲ عدد چنگال میوه خوری۱ عدد ملاقه کوچک۲ عدد قاشق عسل خوری
۱۲ عدد قاشق مرباخوری۱ عدد ملاقه روغن ریز۱ عدد انبر سالاد
۱۲ عدد قاشق چای خوری۱ عدد کارد مرغ۱ عدد انبر یخ
۱۲ عدد قاشق شربت خوری  

سرویس قاشق چنگال 30 نفره

پرطرفدارترین سرویس قاشق چنگال؛ سرویس 30 نفره است که بین 140 تا 155 پارچه بوده و اقلام بیشتری در خود جای داده است؛ این اقلام شامل:

 سرویس قاشق و چنگال ۳۰ نفره  
۳۰ عدد قاشق غذاخوری۶ عدد قاشق بستنی خوری۱ عدد چنگال مرغ (ماکارانی)
۳۰ عدد چنگال غذاخوری۴ عدد کفگیر۱ عدد کفگیر کیک
۱۲ عدد کارد میوه خوری۲ عدد ملاقه بزرگ۲ عدد قاشق خورشت خوری
۱۲ عدد چنگال میوه خوری۱ عدد ملاقه کوچک۲ عدد قاشق عسل خوری
۱۲ عدد قاشق مرباخوری۱ عدد ملاقه روغن ریز۱ عدد انبر سالاد
۱۲ عدد قاشق چای خوری۱ عدد کارد مرغ۱ عدد انبر یخ
۱۲ عدد قاشق شربت خوری  

سرویس قاشق چنگال خود را با دقت انتخاب کنید

ما در این مقاله به بررسی اینکه سرویس کامل قاشق چنگال شامل چیست پرداختیم. حال شما باید با توجه به جنس و کیفیت مواد، طراحی، تعداد قطعات، وزن، قیمت، نگهداری و تمیزکردن، برند و اصالت، بهترین سرویس قاشق و چنگال را برای خانه‌ی خود انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که انتخاب یک سرویس مناسب و با کیفیت می‌تواند تجربه‌ی پذیرایی شما را بهبود بخشیده و شما را یک میزبان کاربلد در خاطره‌ها نگه دارد.

در کفچک از به‌صرفه‌ترین ست های قاشق چنگال تا تجملاتی‌ترین سرویس‌ها، از محبوب‌ترین برندهای ایران و دنیا همواره موجود است تا نیاز خانه و آشپزخانه شما را برطرف ‌کند.

تمام محصولات فروشگاه کفچک دارای ضمانت اصالت کالا بوده و تضمین بهترین قیمت را دارند.

تیم مشاوره کفچک با شماره 09906700944 آماده پاسخگویی و راهنمایی شما هستند. همچنین برای خرید حضوری، می‌توانید به فروشگاه کفچک واقع در خیابان صابونیان (میدان شوش) مراجعه کنید و از مجموعه کامل قاشق چنگال‌های ما دیدن کرده و سرویس قاشق چنگال مد نظرتان را خریداری کنید.

29 دیدگاه در “سرویس قاشق چنگال شامل چه چیزهایی است؟

 1. اقای شریف گفت:

  ایا میتونیم یک سری از اقلام سرویس دوازده نفره رو حذف کنیم چون به یک سری از اقلامش نیاز ندارم؟؟؟؟؟

  1. Admin گفت:

   سلام اقای شریف عزیز
   بله! برخی از محصولات ما به صورت فله فروخته می‌شوند. شما میتونید با توجه به نیاز خود به صورت فله از ما خرید کنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر و انتخاب بهترین مدل با پشتیبانی تماس بگیرید.
   موفق باشید

 2. النازی گفت:

  توی این لیست ها چنگال مارکارانی بود. این چنگال ها چجورین؟

  1. کفچک گفت:

   سلام النازی عزیز
   این نوع چنگال سازی بزرگ‌تری نسبت به چمگال‌های عادی دارد و از این نوع چنگال برای خوردن ماکارونی و اسپاگتی استفاده می‌شود و این قابلیت را دارد که بتوانید ماکارونی (اسپاگتی) را دور دنده‌های آن بپیچید.

 3. لیلا گفت:

  سرویس های شما کارد میوه خوری هم دارن؟

  1. کفچک گفت:

   سلام لیلا عزیز
   بله کارد میوه پای ثابت اکثر سرویس‌های قاشق چنگال ما است.

 4. مهگل گفت:

  سلام من میخوام برای جهیزیه ام سرویس قاشق و چنگال بخرم ، مدلش به نظرتون ساده باشه یا طرح دار؟

  1. کفچک گفت:

   سلام مهگل عزیز
   انتخاب سرویس قاشق چنگال برای جهیزیه امری بسیار سلیقه‌ای است. می‌توانید با مرجعه به فروشگاه بزرگ اینترنتی کفچک، انواع و اقسام سرویس های قاشق چنگال عمده و فله را مشاهده و مدل مورد‌علاقه خود را انتخاب کنید.

 5. سجاد گفت:

  سرویس قاشق چنگال ۲۴ نفره شامل چیست؟

  1. کفچک گفت:

   سلام سجاد عزیز
   می‌توانید با مراجعه به صفحه محصولات کفچک، اقلام سرویس قاشق چنگال را در انواع و طرح‌های مختلف مشاهده کنید.

 6. شهلا رئوفی گفت:

  با انتخاب چه سرویسی میتونم به یک میزبان حرفه ای تبدیل بشم

  1. کفچک گفت:

   سلام شهلا رئوفی عزیز
   انتخاب یک سرویس مناسب با میانگین تعداد مهمانان شما که کیفیت لازم را داشته باشد می‌تواند تجربه‌ی پذیرایی شما را بهبود بخشیده و شما را یک میزبان کاربلد در خاطره‌ها نگه دارد.

 7. سمانه گفت:

  قاشق مربا خوری بزرگتره یا چای خوری

  1. کفچک گفت:

   سلام سمانه عزیز
   قاشق مرباخوری با اندازه‌ای حدوداً دوبرابر بزرگ‌تر از قاشق چای‌خوری است.

 8. سهیلیان گفت:

  سرویس قاشق چنگال ۳۰ نفره شامل چیست؟

  1. کفچک گفت:

   سلام سهیلیان عزیز
   اقلام سرویس قاشق چنگال 30 نفره عبارت‌اند از:
   30 عدد قاشق غذاخوری
   30 عدد چنگال غذاخوری
   18 عدد کارد میوه‌خوری
   18 عدد چنگال میوه‌خوری
   12 عدد قاشق مرباخوری
   12 عدد قاشق شربت‌خوری
   12 عدد قاشق چایی‌خوری
   12 عدد قاشق بستنی‌خوری
   6 عدد قاشق سوپ‌خوری
   4 عدد قاشق عسل‌خوری
   4 عدد کفگیر
   4 عدد ملاقه
   4 عدد ملاقه کوچک
   4 عدد انبر سالاد
   1 عدد ملاقه روغن‌ریز
   1 عدد قاشق خورشت خوری

 9. محمدرضا اسکویی گفت:

  سلام . خواستم تشکر کنم که در معرفی اجزای سرویس قاشق و چنگال بسیار با جزییات و کامل عمل کردین .

 10. هلیا گفت:

  سرویس قاشق چنگال 12 نفره چند پارچه است؟

  1. کفچک گفت:

   سلام هلیا عزیز
   سرویس قاشق چنگال 12نفره، 77پارچه است.

 11. ارسلان قربانی گفت:

  قاشق چنگال 128 پارچه شامل چیست؟

  1. کفچک گفت:

   سلام ارسلان عزیز
   عموماً سرویس قاشق چنگال 128 پارچه شامل موارد زیر است:
   ۳۰ عدد قاشق غذاخوری
   ۳۰ عدد چنگال غذاخوری
   ۱۸ عدد کارد میوه خوری
   ۱۸ عدد چنگال میوه خوری
   ۱۲ عدد قاشق مربا خوری
   ۱۲ عدد قاشق بستنی خوری
   ۱۲ عدد قاشق چایخوری
   ۱۲ عدد قاشق شربت خوری
   ۲ عدد قاشق خورشت خوری
   ۲ عدد ملاقه کوچک
   ۲ عدد ملاقه بزرگ
   ۴ عدد کفگیر
   سرویس ۲۴نفره(۱۲۹ پارچه) از برند لوکا شامل:

   ۲۴ عدد قاشق غذاخوری
   ۲۴ عدد چنگال غذاخوری
   ۱۲ عدد کارد میوه خوری
   ۱۲ عدد چنگال میوه خوری
   ۱۲ عدد قاشق مرباخوری
   ۱۲ عدد قاشق بستنی خوری
   ۱۲ عدد قاشق چایخوری
   ۱۲ عدد قاشق شربت خوری
   ۲ عدد قاشق خورشت خوری
   ۱ عدد ملاقه کوچک
   ۲ عدد ملاقه بزرگ
   ۳ عدد کفگیر

 12. حامد نیک پندار گفت:

  سرویس قاشق چنگال یونیک 24 نفره شامل چیست ؟

  1. کفچک گفت:

   سلام حامد عزیز
   سرویس 24نفره عموماً شامل موارد زیر است:
   ۲۴ عدد قاشق غذاخوری
   ۲۴ عدد چنگال غذاخوری
   ۱۲ عدد کار میوه خوری
   ۱۲ عدد چنگال میوه خوری
   ۱۲ عدد قاشق مرباخوری
   ۱۲ عدد قاشق چای خوری
   ۱۲ عدد قاشق شربت خوری
   ۶ عدد قاشق بستنی خوری
   ۴ عدد کفگیر
   ۲ عدد ملاقه بزرگ
   ۱ عدد ملاقه کوچک
   ۱ عدد ملاقه روغن ریز
   ۱ عدد کارد مرغ
   ۱ عدد چنگال مرغ (ماکارونی)
   ۱ عدد کفگیر کیک
   ۲ عدد قاشق خورشت خوری
   ۲ عدد قاشق عسل خوری
   ۱ عدد انبر سالاد
   ۱ عدد انبر یخ

 13. azar گفت:

  سرویس قاشق چنگال سی نفره شامل چه چیزهایی است ؟

  1. کفچک گفت:

   سلام آذر عزیز
   سرویس قاشق چنگال 30 نفره عموماً شامل موارد زیر است:
   ۳۰ عدد قاشق غذاخوری
   ۳۰ عدد چنگال غذاخوری
   ۱۲ عدد کار میوه خوری
   ۱۲ عدد چنگال میوه خوری
   ۱۲ عدد قاشق مرباخوری
   ۱۲ عدد قاشق چای خوری
   ۱۲ عدد قاشق شربت خوری
   ۶ عدد قاشق بستنی خوری
   ۴ عدد کفگیر
   ۲ عدد ملاقه بزرگ
   ۱ عدد ملاقه کوچک
   ۱ عدد ملاقه روغن ریز
   ۱ عدد کارد مرغ
   ۱ عدد چنگال مرغ (ماکارونی)
   ۱ عدد کفگیر کیک
   ۲ عدد قاشق خورشت خوری
   ۲ عدد قاشق عسل خوری
   ۱ عدد انبر سالاد
   ۱ عدد انبر یخ

 14. فتانه خانم گفت:

  کارد بره چه اسم جالبی چی هست تاحالا

  1. کفچک گفت:

   سلام فتانه خانم
   مدل کارد بره به شکلی است که بتواند با بدنه تیغه‌ای و بلندی که دارد، به‌راحتی گوشت را برش داده و لذت صرف غذا را دوچاندان کند.

 15. نیکا مرادیان فرد گفت:

  قاشق سوپ خوری همان قاشق غذاخوری است؟

  1. کفچک گفت:

   سلام نیکا مرادیان فرد عزیز
   در ایران عموماً قاشق سوپ خوری را همان قاشق غذاخوری می‌دانند؛ اما در واقع گنجایش قاشق سوپ خوری 10 میلی‌لیتر بوده که معادل قاشق دسر خوری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *